Haber

Adaylığı eleştiri konusu oldu! CHP’nin Muharrem İnce defterini tamamen kapattığı iddiası

Memleket PartisiGenel Lider Muharrem İnce‘nin 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 100 bin barajını geçerek resmi adaylığı muhalefet kanadından tepkiler almaya devam ediyor.

“SADECE NEDEN BİR ZİYARET OLACAK”

Adaylığından çekilme davetlerine olumsuz yanıt veren Muharrem İnce, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme daveti beklediğini yinelerken, CHP kanadı bu zirvenin MHP kapsamında kalması gerektiğine karar verdi. bir nezaket ziyareti.

“ADAYLIK KONUSUNDA DİRENÇ ÇOK ​​BÜYÜK”

Ankara kulislerine düşen son tartışmaya göre CHP, yarıştan çekilme çağrılarına kulak asmayan Muharrem İnce defterini kapatmaya çok yaklaştı. İnce’nin adaylığında ısrarcı olduğu ve “ikna olmadığı” görüşünün hakim olduğu Muharrem İnce hakkında CHP’li bazı üyelerin uyarıldığı öğrenildi.

MUHARREM İNCE’DEN TARAFLARA UYARI

İddiaya göre, özellikle parti kimliği taşıyan ve sözleri CHP adına söylenmiş sayılacak kişilere, ‘İnce’yi asla kötü konuşmayın’ denildi. Diken’de yer alan habere göre çekilme ihtimalini görmeyen CHP, İnce’nin mevcut ve olası seçmenini ‘kırmadan ve dökmeden’ ikna etmeye çalışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu