Ekonomi

Antalya Düşünce Platformu üyelerinden Türkiye Gazetesi ziyareti

Antalya Fikir Platformu üyeleri, göreve yeni başlayan Türkiye Gazetesi Antalya Basım Tesisleri İşletme Müdürü Ufuk Ertürk’ü ziyaret ederek başarılar diledi.

Antalya Düşünce Platformu Başkanı Halil Güvenbaş ve beraberindeki heyet, Türkiye Gazetesi Antalya Basım Tesisleri İşletme Müdürü Ufuk Ertürk’ü ziyaret etti. Altınova Serik Caddesi’ndeki matbaayı ziyaret eden Ertürk, Türkiye Gazetesi’nin tarihçesi hakkında bilgi verdi. Altı bölgede matbaası bulunan gazetenin ilk baskısının 30 Mart 1972’de yapıldığını belirten Ertürk, “Kurum olarak matbaa teknolojisindeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Son olarak İhlas Ambalaj Matbaa Tesisimiz İstanbul’daki inovasyon çalışmalarımız çerçevesinde faaliyete geçti “Sadece gazete matbaası için değil, dergi, ambalaj, koli, katalog, gazete ve birçok yayın başta olmak üzere binlerce kurum ve kuruluşa baskı yapıyoruz. Diğer bölge tesislerimizde olduğu gibi Antalya’da da hizmetlerimizi artırmaya devam edeceğiz.”

“Türkiye Gazetesi ülkemizin en eski gazetelerinden biridir”

Ziyarete gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirten Antalya Düşünce Platformu Başkanı Halil Güvenbaş, “Antalya Fikir Platformu olarak yeni görevine başlayan Ufuk Bey’e başarı dileklerini ilettik. Kuruluş amacımız hakkında bilgi verdik ve Türkiye Gazetesi ülkemizin en eski gazetelerinden biridir ve başarı gibi ilerlemektedir” dedi.

Ziyarette Ertürk’e Önder Güvenbaş tarafından saat hediye edildi. Ertürk, gazetenin arşivinin bulunduğu salonu da gezerek geçmiş sayılarla ilgili kısa bilgiler verdi.

Ziyarette Divan Meclisi Başkan Vekili Asım Özgüven, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Ertürk, Av. Fatma Kahraman, Mali Müşavir Leman Sapaz ve Hüseyin Kemeç de hazır bulundu. – ANTALYA

haber-elbeyli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu