Haber

Bulgaristan’da seçimler için sandık başına gitme çağrısı

Yalova Balkan Göçmenleri Derneği Lideri Lütfi Özgür, Türkiye’de yaşayan çifte vatandaşlara 2 Nisan 2023 Pazar günü yapılacak Bulgaristan genel seçimleri için sandığa gitmeleri ve oy kullanmaları çağrısında bulundu.

Lütfi Özgür, Bulgaristan’da 2 yılda 5. kez seçim yapıldığını hatırlattı. Koalisyon hükümeti kurulamaması nedeniyle erken genel seçime yöneldiklerini belirten Özgür, “Bu seçim her zaman olduğu gibi yine Bulgaristan Türkleri için çok önemli bir seçim. Türkiye genelinde 162 sandık açıldı. Her zaman olduğu gibi 4. Yalova’da sandıklar kuruldu 2 sandık kuruldu”Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu Çiftlikköy 500 Evler’de 1 sandık ve Altınova Subaşı Bal-Göç binamızda 1 sandık açılacak” dedi.

Özgür, sandıkların kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ederek şunları söyledi:

“Sandık getirmekle uğraşan arkadaşlarımız sıkıntı çekiyor. Pazar günü seçmenimizin sandığa gitmesi ve oy kullanması için sadece 5-10 dakika ayırıyoruz. 240 kişilik bir mecliste Bulgar Türkleri dolaşıyor. Oyların yüzde 15’i İlk seçimde 26 olan milletvekilliği dördüncü seçimde 36’ya çıkıyor.İnşallah bu seçimlere iyi bir katılım sağlarsak bu kez parlamentoda daha önemli temsil hakkı kazanacağız. Her zaman olduğu gibi Bulgaristan kimlik kartı veya geçerli pasaport almayı unutmamalılar.Gelirken mutlaka akraba ve komşularını yanlarında getirmeliler.Katılımlarınızı bekliyoruz.”

Özgür, Yalova’da 2 bin seçmenden 1.600’ünün sandık başına gitmesini beklediklerini sözlerine ekledi. – YALOVA

ladikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu