Teknoloji

TikTok’tan geri adım atın… AB yasalarına uyumlu olmaya karar verildi!

Çinlilerin sahip olduğu sosyal medya platformu TikTok, Avrupalı ​​kullanıcıların Avrupa Birliği düzenlemelerine uyumu artırmak için bir dizi yeni özelliği duyurdu.

AB’nin Dijital Hizmetler Yasası uyarınca, TikTok sahibi ByteDance, Alphabet birimi Google ve diğer büyük çevrimiçi platformların, platformlarındaki yasa dışı içeriği denetlemesi, belirli reklam uygulamalarını yasaklaması ve yetkililerle veri paylaşması gerekecek.

TİKTOK AB İLE DAHA UYUMLU OLMAK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLIYOR

Ancak geçen ay TikTok’un bir isteği vardı. “stres testi”AB endüstri şefi Thierry Breton, firmanın tamamen uyumlu olacağını söyledi. “daha fazla çalış”muhtaç olduğunu söyledi.

Breton CNN’e şunları söyledi: “TikTok, uyumluluğa önemli kaynaklar ayırıyor, Şimdi tamamen uyumlu olmak için harekete geçme zamanı.”söz konusu.

Cuma günü şirket, DSA’ya uymak için aldığı yeni önlemleri duyurdu: Avrupalı ​​kullanıcıların yasa dışı içeriği bildirmesini kolaylaştırmak, görseller için kişiselleştirilmiş teklifleri kapatmalarına olanak sağlamak ve 13-17 yaş arası kullanıcılar için amaca yönelik reklamları kaldırmak.

Şirket, “Yalnızca düzenleyici yükümlülüklerimizi yerine getirmek için değil, aynı zamanda yenilikçi çözümlerle yeni standartlar belirlemek için çaba göstermeye devam edeceğiz”söz konusu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu