Haber

Çin Sözcüsü: Çin, “Sınır Ötesi Yargı Yetkisi” Uygulamalarına Karşı Çıkıyor

PEKİN, 4 Mart (Xinhua) — 14. Ulusal Halk Kongresi’nin ilk oturumunun sözcüsü Wang Chao, Çin’in “sınır ötesi yargı yetkisi” uygulamalarına şiddetle karşı çıktığını söyledi.

Wang, Cuma günü düzenlediği basın toplantısında, bazı ülkelerin yabancı kurum ve kişileri baskı altına almak ve kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmek amacıyla yerli maddelerini sınırlar ötesinde uygulamaya çalışırken, uluslararası hukuku ihlal ederek yabancı kurum ve kişileri suistimal etmeye devam ettiğini vurguladı.

Wang, “Bu tür zorbalık eylemleri, uluslararası toplumda ulusötesi yargı yetkisi olarak geniş çapta eleştiriliyor. Çin bu tür uygulamalara şiddetle karşı çıkıyor” dedi.

Sözcü, Çin’in iç işlerine yönelik kontrol, baskı ve müdahaleye karşı, yabancı yasa ve önlemlerin uygunsuz uygulanmasını önlemek için Yabancı Yaptırımlar Yasası gibi birçok yasa ve düzenlemeyi ve Güvenilmeyen Varlıklar Listesi gibi diğer hükümleri yürürlüğe koyduğunu söyledi. .

Çin’in temel çıkarlarına yönelik herhangi bir ihlali kabul etmediğini ve Çin’in egemenliğinin ve toprak bütünlüğünün dokunulmaz olduğunu vurgulayan sözcü, Çin’in egemenliğini, güvenliğini ve kalkınma çıkarlarını baltalayan ve hukuki çıkarlarına zarar veren eylemlere şiddetle karşı çıkmak için gerekli yasal kararları aldığını söyledi. Çin vatandaşlarının hakları ve çıkarları. kaydedildi.

Wang, bunun hem haklı hem de gerekli olduğunu sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu