Haber

Eşya Taşıma Asansöründe Olay: Mahallede 2 Saat Elektrik Kesintisi

DENİZLİ’nin Pamukkale ilçesinde, yük taşıyan asansörle 3’üncü kattaki daireye çıkarılmak istenen sandalyenin elektrik tellerinin üzerine düşerek sıkışması sonucu mahallede yaklaşık 2 saatlik kesinti yaşandı. Kargo şirketi hiçbir önlem almadan mal taşıdığı için para cezasına çarptırıldı.

Olay, saat 11.00 sıralarında Hacı Kaplanlar Mahallesi Kayalık Sokak üzerinde meydana geldi. Ahmet Aydın, eşyalarını taşımak için anlaştığı nakliye firması ile İstanbul’dan Denizli’ye geldi. Şirket çalışanları, Aydın’ın eşyalarını 6 katlı apartmanın 3. katındaki daireye fayton asansörü ile götürmeye başladı. Bu sırada sabitlenmeyen bir koltuk elektrik kablolarının üzerine düşerek sıkıştı. Elektrik kabloları kısa devre yapınca mahallede elektrikler kesildi.

İhbar üzerine adrese polis, zabıta ve Aydem Elektrik ekipleri sevk edildi. Polis ve zabıta ekipleri önlem almadan eşya taşıyan firmaya ceza kesti. Gruplar, koltuğu vinçle tellerin üzerinden kaldırdı. Yaklaşık 2 saat elektrik kesintisi yaşanan mahallede sorun giderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu