Haber

Jochen Wandel, Mercedes-Benz Tech Türkiye’nin başına getirildi

Dijitalleşme alanında global çözümler geliştiren Mercedes-Benz Tech türkiye Jochen Wandel başkanı olarak atandı. Wandel liderliğindeki Mercedes-Benz Tech türkiyeMercedes-Benz’in küresel teknoloji merkezi Home of Tech ile daha fazla entegrasyonun yanı sıra yazılım geliştirmede de büyüyecek.

Mercedes-Benz Tech, Mercedes-Benz Automotive bünyesindeki 40’tan fazla ülkedeki Mercedes-Benz Group AG lokasyonlarına teknoloji çözümleri sağlıyor. türkiye Jochen Wandel başkanı olarak atandı. Wandel’in görevi devraldığı Hasret Vidin Engindeniz, Mercedes-Benz çatısı altında Almanya’da mesleğine devam edecek.

Mercedes-Benz Tech Türkiye Direktörü olarak atanan Jochen Wandel, Mercedes-Benz’in dijital ürünler ve yazılım çözümleri geliştiren iştiraki Ulm merkezli Mercedes-Benz Tech Innovation’da stratejik iş ortağı olarak Dijital Değer Platformları Kıdemli Müdürü olarak atandı. inovasyon merkezi. görev başındaydı.

Ulm Üniversitesi’nden Bilgisayar Bilimleri alanında lisans derecesine sahip olan ve kariyerine 2001 yılında o zamanki adı Daimler TSS olan Mercedes-Benz Tech Innovation’da başlayan Jochen Wandel, yazılım sistemlerinin geliştirilmesinde yazılım gibi farklı rollerde çalıştı. uzman, proje yöneticisi ve ekip lideri. 2016 yılında konvansiyonel BT operasyonları alanında yaklaşık 150 çalışana liderlik eden ve Mercedes-Benz Tech Innovation biriminde Operasyon ve Altyapı departmanını yöneten Wandel, bulut ve FOSS sistemleri odaklı çalışmalar yürütmüştür.

REKLAM YAYINI

Kaynak: ANKA / Araba

haber-maden.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu