Haber

Orhan Sarıbal: Çiftçinin En Büyük Sorunlarından Biri Traktörünün ve Tarım Makinalarının Harap Olması

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, “Çiftçinin en büyük sorunlarından biri traktörünün ve tarım makinelerinin enkaz altında kalması. Çiftçi yarın ilaçlayacak, buğdayını gübreleyecek, tarlasını sulayacak ama traktörü yok.” . 10 tarafından yönlendirilmelidir” dedi.

Orhan Sarıbal, bugün depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde incelemelerde bulundu. Narlı ilçesinde köylüleri ziyaret eden Sarıbal, çiftçilerin en büyük sorununun tarım aletlerinin enkaz altında kalması olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Kahramanmaraş Narlı, geçimini tamamen hayvancılıktan sağlayan bir mahalle. Çiftçinin en büyük sorunlarından biri traktörünün ve tarım makinelerinin enkaz altında olması. Çiftçi ilaçlayacak, buğdayını gübreleyecek, tarlasını sulayacak ama traktörü yok.Programların tamamı bu bölgelere yönelik olmalı, 10.10 ilde önemli bir traktör ve tarım makineleri sorunu olacak.Bunları aşmak için acil önlemler alınmalı.Kırsal kalkınma programı,tarımsal krediler, makineler oluşturulmalı. Olmazsa sıfır faizli, uzun süreli ve çiftçinin ödeyebileceği bir model. Çiftçi bir an önce traktörün başına getirilmelidir.”

haberbandirma.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu