Ekonomi

Kuraklık başladı, çiftçilere yağmur duası çağrısı

Siirt ili genelinde beklenen yağışın gelmemesi üreticileri tedirgin ediyor. Kuraklık riskinin artması üzerine Siirt Ziraat Odası Hüseyin Günbat, bölgedeki çiftçileri yağmur duasına davet etti.

Beklenen yağışın olmaması nedeniyle kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Siirt’te, tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan üreticilerin yağmur duasına çıkmalarını talep eden Hüseyin Günbat, yağış olmaması nedeniyle kuraklıkla karşı karşıya kaldıklarını söyledi. yağış miktarı.

Çiftçilerden yağmur duasına çıkmalarını isteyen Günbat, “İlimize yağmur yağmadı, büyük bir kuraklıkla karşı karşıyayız. Tüm ekinlerimizi ektik ve bu süreçte yağmur bekliyoruz, yağarsa çok sıkıntı yaşarız.” yağmur değil özellikle üretimde ve tahılda.Ektiğimiz tahıllar şu an ot gibi görünüyor ama bugünden sonra yağmur bekliyoruz.Yağışa ihtiyaç var ve meteorolojiye baktığımızda da yok. Bu bölgede 10 güne kadar yağmur yağıyor, bu yüzden zor durumdayız, geceleri uyuyamıyoruz, “Yağmur duasına çıkmalarını istiyorum, talep ediyorum” dedi. – SİİRT

ispirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu